Vuçiq tregon temat që u diskutuan me senatorin amerikan për Kosovën!

20:41 / E diell, 18 Shkurt 2018

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq  ka thënë se senatori amerikan, Ron Johnson, ka kërkuar stabizilim të rajonit dhe se do të kërkojë nga shqiptarët në Kosovë të jenë të gatshëm për zgjidhje reale, që do të thotë kompromis.

Bashkëbisedimi me senatorin amerikan ishte kuptimplotë, gjithëpërfshirëse dhe e ndershme, ka thënë presidenti serb, duke shtuar se ata diskutuan katër tema: marrëdhëniet dypalëshe, situatën në rajon, marrëdhëniet mes Prishtinës dhe Beogradit dhe mbështetjen e Serbisë në rrugën e saj drejt Bashkimit Evropian.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400