Vulin: BE ta detyrojë Prishtinën ta respektojë fjalën e saj për Asociacionin

16:07 / E premte, 25 Maj 2018

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin sot duke komentuar deklaratën e koordinatorit për dialogun Kosovë – Serbi, në qeverinë e Kosovës, Avni Arifi, se me bisedimet mbi Asociacionin po humbet kohë, tha se do të ishte mirë që BE të merrte rolin e saj dhe ta detyronte Prishtinën që ta respektojë fjalën e saj.

“Shtrohet pyetja nëse Marrëveshja e Brukselit zbatohet fare në Prishtinë, për ne e kemi zbatuar atë dhe me deklarata të tilla të dhëna nga negociatori kryesor, lind pyetja nëse Prishtina ka pranuar Marrëveshjen e Brukselit, aq sa di unë, a mbajnë fjalën e tyre? Për aq sa ne të gjithë e dimë, ata nuk i mbajnë të gjitha fjalët, “tha ai.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400