Vushtrri: Hedh një granatë dore, e lëndon veten

10:33 / E enjte, 12 Janar 2017

 

Një shpërthim me granat dore ka ndodhur mbrëmë rreth orës 23 në fshatin Stanovc i Epërm të Vushtrrisë, ku si pasojë e kësaj i dyshuari ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për trajtim mjekësorë në QKUK.

Sipas raportit të policisë së Kosovës, ky rast është cilësuar si shkaktim i rrezikut të përgjithshëm. Bëhet e ditur se rastin e ka raportuar një person, i cili thotë se granatë është hedhur afër shtëpisë së tij, por ende nuk dihen qëllimet e këtij sulmi.

Gjatë kontrollit në veturën e të dyshuarit është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë  me tre fishekë. Me urdhër të prokurorit i dyshuari mbetet nën sigurim të njësisë policore në QKUK.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400