Xhaferi: Ahmeti u mundua të ndalë atë që ndodhi në Kumanovë

00:34 / E mërkure, 15 Nëntor 2017

 

 

Kryetari i Kuvendit në Maqedoni, Talat Xhaferi në një intervistë në RTV Dukagjini, ka folur edhe për rastin e Kumanovës.

Ai pa dashur të ndërhyjë në sistemin e drejtësisë, ka thënë se në rast se iniciohet ndonjë veprim që i hapë rrugë hetimit ndërkombëtarë për këtë rast, atëherë a do ta procedoj sa më shpejt.

Duke komentuar akuzat e familjarëve se kreu i BDI-së, Ali Ahmeti i ka futur ata në kurth, Talat Xhaferi tha se kjo nuk qëndron.

Madje ai tha gjithashtu se Ahmeti ka tentuar të ndalë një veprim të tillë që ishte paralajmëruar, duke treguar në një formë se BDI ka qenë në dijeni për mundësinë se një gjë e tillë mund të ndodhë.
“Në asnjë mënyrë, nuk mbanë vlerësimi se Ali Ahmeti është ai që ka bërë kurth.

Në veçanti, Ali Ahmeti me një pjesë të udhëheqësisë së partisë, ka qenë person i cili me cdo kusht ka tentuar që t’i bindë ata ish-shokë tonë të hekin dorë nga një veprim i tillë i mundshëm që e patën paralajmëruar.”, tha ndër të tjera Xhaferi.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400