Ymeri: Votat me kusht do të rrisin epërsinë e Vetëvendosjes

23:40 / E diell, 19 Nëntor 2017

Kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri ka thënë se VV do të qeverisë me tri komuna, derisa edhe në komunat ku ka pasur bashkëpunime si në Mitrovicë, Vushtrri e Klinë, ka dal fitimtare, duke mundur PDK-në.

“Uroj Shpend Ahmetin, Qëndron Kastratin dhe Mytaher Haskukën për sot, të cilët me punë e bënë të mundur fitoren. Fitorja jonë më e madhe është janë të trija qytetet dhe është shumë e rëndësishme që dy komunat më të madha do të qeverisen nga VV, Prizreni dhe Prishtina”, tha Ymeri.

Sipas tij, numri i qytetarëve që do të ndjejnë qeverisjen e VV do të jetë shumë i madh dhe do të rritet akoma në zgjedhjet e ardhshme.

“Nëse i krahasojmë votat me kusht, ato në raundin e parë ishin të VV-së, ato do të rrisin epërsinë tonë”, ka shtuar Ymeri.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400