Zjarret nuk kursejnë as Strugën

01:26 / E diell, 13 Gusht 2017

 

 

 

Fshati Tatesh nën flakë, banorët shuajnë vet zjarrin, shkruan tv21.tv

Epërsia e fshatit Tatesh në rrethinën e Strugës është përfshirë nga flakët e mëdha të cilat sa vijnë e shtohen. Banorët kanë vendosur që ti shuajnë vet flakët dhe të parandlojnë shpërndarjen e tyre ndërkohë që zjarrfikësit nuk janë të pranishëm as edhe afër vendid pasi sipas tyre terreni është i vështirë për tu futur mjetet zjarrfikëse. Vatrat e zjërrit vazhdojnë të jenë aktive gjatë gjithë mbrëmjes dhe të ndihmuar nga era po përhapen me shpejtësi.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400