Zv/ambasadorja e Izraelit në Beograd viziton Kosovën (Foto)

18:16 / E premte, 22 Shtator 2017

 

 

Zëvendës ambasadorja e Izraelit në Beograd ka vizituar Republikën e Kosovës. Ajo ka qëndruar në Prishtinë me rastin e vitit hebraik të njohur si Rosh Hashana.

“Bashkesia Hebreje Bet Israel Kosova si cdo vit ka organizuar vitin e ri hebraik të njohur si Rosh Hashana. Sipas kalendarit hebraik është viti 5778 ,ku urimi i kësaj feste është Shana Tova”, thuhet në njoftimin e kësaj organizate.

Vlen të theksohet se diplomatja Sedov shprehu gatishmëri bashkëpunimi edhe me shtetin e Kosovës.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400