17 ditë pasi kishte vdekur njëri nga binjakët, fëmija tjetër mbijeton për mrekulli

11:16 / E martë, 13 Shkurt 2018
Gemma Bryant, 35 vjeç, po fliste për hidhërimin nga humbja e djalit të saj Kobi Nathaniel, që u pasua nga gëzimi i lindjes së vajzës Lexie, 17 ditë më vonë.

Pas humbjes së Kobi, mjekët paralajmëruan Gemma dhe babain James, 34 vjeç, se binjakja e tyre ka gjasa të lindë brenda tri ditëve, me shumë pak shanse për mbijetesë.

Tani bebja një muajshe , Lexie, e cila peshonte vetëm 1kg  kur lindi  23 javëshe në Spitalin e Grave dhe Fëmijëve të Hullit, po sfidon të gjitha mosmarrëveshjet.

Zonja Bryant, tha: “Me të vërtetë ka qenë një lëmsh emocional.

ë foshnjë është përshkruar si një mrekulli e vërtetë pasi mbijetoi në mitër dy javë pasi vëllai i saj binjak kishte vdekur.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400