Arrestohet 27 vjeçarja në Londër, dyshohet se po përgatiste një sulm terrorist

17:47 / E premte, 12 Janar 2018

 

Një 27 vjeçare nga Britania është arrestuar në aeroportin Heathrow nën dyshimet se po përgatiste një akt terrorist.

 

Gruaja mbërriti në aeroport pas një fluturimi nga Addis Abeba dhe u arrestua nën dyshimet për përgatitje të sulmeve terroriste sipas nenit 5 të Aktit Terrorist.

Zëdhënësi i Policisë tha se ajo u dërgua në një stacion në jug të Londrës ku po qëndron në paraburgim.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400