Asad kërkon nga SHBA të mos e ekstradojnë në Mal të Zi

08:47 / E martë, 14 Gusht 2018


Pasi Prokuroria malazeze kërkoi arrestimin e ish-operuesit të agjencisë së inteligjencës të SHBA-së, Joseph Asad, duke e akuzuar atë për pjesëmarrje në një përpjekje grusht shteti në një natë zgjedhore, ish-agjenti i hodhi poshtë akuzat dhe i kërkoi Uashingtonit të refuzojnë një kërkesë për ekstradimin e tij.

Asad, në një deklaratë të lëshuar përmes avokatit të tij, Vincent Sitra, njoftoi se ai ishte këshilluar për siguri një konsulent politik perëndimor në Mal të Zi

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400