Athinë: Diplomati rus që u gjet pa shenja jete në apartamentin e tij nuk është vrarë

11:26 / E martë, 10 Janar 2017

 

Një diplomat rus që është gjetur pa shenja jete në apartamentin e tij në Athinë ka vdekur për shkaqe natyrore, thonë zyrtarë rusë dhe grekë.

Andrei Malanin, 55 vjeçar, është gjetur në dyshemenë e dhomës së gjumit në Athinë më 9 janar. Ai ka qenë shef i shërbimit konsullor rus në kryeqytetin grek.

Ambasada e ka publikuar një komunikatë sot duke thënë se “ekspertët e forenzikës” kanë arritur në përfundimin se Malanin ka vdekur nga shkaqe të natyrshme.

Policia greke gjithashtu ka thënë se ata nuk besojnë se bëhet fjalë për vrasje. Nuk ka pasur asnjë shenj të hyrjes me forcë në vendin ku diplomati është gjetur i vdekur.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400