Austria, shteti më mikpritës në botë

18:57 / E shtunë, 21 Korrik 2018

 

Austria ka fituar një titull të lakmuar nga të gjithë, duke u cilësuar si vendi më mikpritës në botë.

Me peizazhet natyrore, pastërtinë e qyteteve dhe organizmin modern, Austria është përzgjedhur si vendi më mikpritës në botë nga ‘World Economic Forum’.

Pas saj u rendit Spanja, e ndjekur nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.
Në vendin e katërt renditet Portugalia, për shkak të kostove të ulëta për turizmin.

Më tej vijon Kroacia, Zvicra dhe Britania e Madhe.

Në vendin e tetë renditet Australia, e ndjekur nga Gjermania dhe Kanadaja.
Në vendin e njëmbëdhjetë gjejmë Italinë, e pasuar nga Luksemburgu, Islanda, Bullgaria dhe Irlanda, shkruan noa.al.

Ky klasifikim u bë bazuar në 136 shtete nga e gjithë bota, pasi u vlerësuan 14 parametra të ndryshëm, mes tyre bukuria e peizazheve, siguria e të huajve, cilësia e shërbimit dhe tregu i punës.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400