Autoriteti i Erdoganit testohet të dielën

09:04 / E shtunë, 23 Qershor 2018

Turqia, më 24 qershor, do të votojë në zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare, të cilat mund ta mbajnë presidentin Recep Tayyip Erdogan në pushtet edhe për pesë vjet të tjerë.

 

Analistët presin që Erdogan t’i fitojë presidencialet, por ndoshta jo pa balotazh.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400