Avioni me pasagjerë bën ulje emergjente për një stilolaps

21:20 / E diell, 15 Prill 2018

 

 

Një fluturim ajror i një kompania kineze bëri një ulje emergjente pasi një pasagjer kërcënoi një mjek me fluturim me një stilograf, tha autoriteti i aviacionit civil të vendit.

Avioni ishte nisur për në Pekin, ndërsa bëri ulje të paplanifikuar në qytetin qendror kinez të Zhengzhou të dielën.

Në një deklaratë të shkurtër në faqen e saj, Administrata e Aviacionit Civil të Kinës tha se një pasagjer mashkull në Air China Flight 1350, i cili nuk e identifikoi, u përpoq të përdorte stilolapsin për të mbajtur mjekun “nën presion”.

Pasagjerët dhe ekuipazhi ishin të padëmtuar, tha deklarata, pa dhënë detaje të mëtejshme.

Fluturimi u nis nga Changsha, kryeqyteti i provincës jugore të Hunan, në orën 8:40 dhe ishte planifikuar të mbërrinte në Aeroportin Ndërkombëtar të Pekinit rreth orës 11:00.

Por ai bëri ulje të paplanifikuar në Aeroportin Ndërkombëtar të Zhengzhou Xinzheng, në provincën qendrore Henan, në orën 9:58 të mëngjesit, sipas një postimi më të hershëm.

Air China tha në post se aeroplani bëri ndalimin e paplanifikuar për shkak të “arsyeve të sigurisë publike” dhe se policia dhe autoritetet e aviacionit civil po e trajtonin situatën.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400