Babai “ushqen me gji” foshnjën pasi nëna vuan nga disa komplikime

17:48 / E mërkure, 04 Korrik 2018
Një baba i Wisconsin mori detyrat e të ushqyerit fëmijën pasi gruaja e tij pësoi komplikacione të lindjes.

Maxamillian Neubauer iu dha mundësia për të ushqyer të porsalindurin e tij nga një infermiere në Door County Medical Center pasi gruaja e tij, April, kishte komplikime të shumëfishta gjatë lindjes.

Momenti i lidhjes intime të babait dhe vajzës u kap në fotografitë që shokuan internetin. Postimi në Facebook mori më shumë se 43,000 shikime dhe 30,000 aksione që nga e marta, transmeton lajmi.net.

Mami i parë për muajin prill i tha WBAY-së se ajo mendonte se kurrë nuk do të kishte fëmijë, sepse ajo vuan nga sindroma ovarian polycystic, një çrregullim hormonal që shkakton periudha të rralla menstruale.

Pasi mësoi se ishte shtatzënë, ajo zhvilloi një plan post-lindje që përfshinte marrjen e menjëhershme të kontaktit të lëkurës me lëkurën e të porsalindurin e saj.

Infermierja spitalore Cybil Martin-Dennehy i ofroi babait të ri Neubauer një plan kontaktues “lëkurë-lëkurë”.

“Kjo infermiere super radikale bëri një ofertë epike, dhe unë kam qenë me fat që të ushqej në një thithje të rreme të fëmijës. Të jesh i pari që ushqen me gji foshnjën është një gjë që kurrë nuk e kam menduar !!!! “Unë e bëra për mamin”, Tha Neubauer në një post në Facebook. 

 

 

 

http://ubmd.com/?utm_source=WIVB&utm_medium=Banners%2C%20App%20and%20Pre-roll&utm_campaign=WIVB%202018%20Banner%20ads%20and%20Pre-Roll

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400