Ballkani përfshihet nga të reshurat e borës

09:22 / E martë, 14 Nëntor 2017

 

Në shumicën e vendeve të Ballkanit ka rënë borë e dendur nga 15 deri në 50 centimetra.

Në Sarajevë ka rënë borë dhe meteorologët paralajmërojnë se gjatë mbrëmjes të reshurat do të shtohen duke e quar vendin në një alarm të “verdhë”, përcjell Indeksonline.

Temperatura në Sarajevë është dy gradë, dhe gjatë natës ajo do të bjerë nën zero.

bora pritet të bie edhe në ditët e ardhshme, raporton Klix.ba. Lartësia e parashikuar e mbulimit të dëborës është midis 5 dhe 15 centimetra.

Përndryshe, borë ka rënë edhe në Slloveni dhe Kroaci, dhe një pjesë të Mal të Zi

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400