BE’ja zgjat sanksionet kundër Rusisë

20:38 / E hëne, 18 Qershor 2018

Këshilli i Bashkimit Evropian ka zgjatur sot për një vit sanksionet kundër Rusisë, pas aneksimit të paligjshëm të Krimesë dhe Sevastopolit.

Kështu ka bërë të ditur Bashkimi Evropian, nëpërmjet një komunikate për media.

Sanksionet aplikohet ndaj personave dhe kompanive që importojnë produkte që vijnë nga Krimeja dhe Sevastopoli, si edhe kundër atyre që investojnë në sektorin e turizmit dhe atë të patundshmërive.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400