Bombat i vrasin nënën para syve, nuk bën dot asgjë për ta ndihmuar

07:41 / E mërkure, 14 Shkurt 2018

Samir Salim është një punëtor shpëtimi vullnetar në pjesën lindore të Sirisë.

Mamaja e tij vdiq në një sulm ajror të qeverisë Siriane.

Ai ishte aty në rrugë pranë shtëpisë kur pa bomba të binin mbi shtëpinë e tij pa mundur për të bërë asgjë për të shpëtuar njerëzit e tij.

Samiri vrapoi dhe shpëtoji fillimisht nipin e tij të vogël motrën dhe babain, ndërsa për nënën e tij ishte shumë vonë.

Ai pa gërmadhat duke rënë mbi të dhe nuk mund të bënte asgjë për ta shpëtuar.

“ Ajo po shikonte me sy nga unë që ta shpëtoj”, u shpreh ai për BBC.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400