Britania dëbon 23 diplomatë rusë

15:03 / E mërkure, 14 Mars 2018

Britania e Madhe do t`i dëbojë 23 diplomatë rusë pasi Moska refuzoi të shpjegojë se si një agjent nervash rus është përdorur në ish-spiunin Sergei Skripal në Salisbury.

Kryeministrja britanike, Theresa May Theresa se diplomatët të cilët kanë një javë kohë për t`u larguar janë identifikuar si “oficerë të padeklaruar të inteligjencës”.

Rusia mohon përfshirjen në tentim-vrasjen e ish-spiunit Sergei Skripal dhe vajzës së tij Julia.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400