CIA në duart e një gruaje

15:06 / E martë, 13 Mars 2018

Gina Haspel është bërë femra e parë në historinë amerikanë që do të jetë në krye të CIA-s. Vendimi sapo është marrë nga presidenti amerikan, Donald Trump.
Pak minuta pasi Trump e emëroi ish drejtorin e deritanishëm të CIA-s, Mike Pompeon si sekretar të ri të shtetit, menjëherë e ka gjetur zëvendësuesen.

“Kam kënaqësinë të njoftojë se Gina Haspel do të bëhet drejtoresha e parë e CIA-s dhe gruaja e parë që do ta mbajë këtë pozitë. Urime për të gjithë” njofton Trump.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400