Deutsche Bank do të shkurtojë mijëra vende pune

11:40 / E enjte, 24 Maj 2018

Deutsche Bank tha se do të shkurtojë 7,000 vende pune, në përpjekje për t’iu rikthyer fitimit.

Banka gjermane tha se do të reduktojë nivelin global të stafit nga 97,000 në 90,000.

Banka nuk tregoi se cilat vende do të preken nga shkurtimet.

Këto shkurtime janë masa e parë e madhe nga shefi ekzekutiv, Christian Sewing, i cili mori rolin muajin e kaluar, pasi paraardhësi i tij, John Cryan, u shkarkua.

Kërkimi për zëvendësimin e tij ka filluar pasi banka ka raportuar humbje vjetore prej 500 milionë eurosh në fund të shkurtit.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400