Dhjetë persona të lënduar pas të shtënave në Mançester

15:13 / E diell, 12 Gusht 2018

Dhjetë persona janë dërguar në spital, pas të shtënave në zonën Moss Side në Mançester, ka njoftuar policia.

Policia ishte thirrur në orën 2:30 të së dielës dhe ka gjetur disa persona të lënduar. Shumica e të lënduarve thuhet se nuk kanë lëndime të rënda.

Shumë njerëz ishin në këtë zonë, ku është mbajtur një Karnaval i Karaibeve.

“Zyrtarët policorë janë duke u munduar që të kuptojnë pse ka ndodhur ky incident dhe kush është përgjegjës. Zona është duke u kontrolluar dhe jemi duke biseduar me njerëzit që kanë qenë në vendin e ngjarjes. Ka mundësi që të shikojmë edhe kamerat e sigurisë, në mënyrë që të kuptojmë të gjitha faktet”, tha detektivja Debbie Dooley.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400