Dhjetë qytetet më të rrezikshme në botë

07:26 / E martë, 17 Tetor 2017

 

Ditë më parë është publikuar një listë me qytete më të sigurta në botë. Por me të njëjtat kritere pas saj, ka dalë edhe lista me qytetet më të rrezikshme.

Raporti i Economist Intelligence Unit, ka shënjuar qytetet sa i përket sigurisë digjitale, sigurisë shëndetësore, sigurisë infrastrukturore dhe asaj personale.

Qytetet më të rrezikshme në botë kanë dalë ato nga Azia Lindore dhe Jugore, Lindja e Mesme dhe Africa, si me Karachi në Pakistan.

Kjo është lista e dhjetë qyteteve më të rrezikshme
Cairo
Tehran
Quito
Caraca
Manila
Ho Chi Minh City
Jakarta
Dhaka
Yango
Karachi

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400