E dhimbshme: Njeriu që ia kanë mbuluar tumorët fytyrën

13:39 / E martë, 15 Maj 2018

Chand insiston se ai nuk brengoset nga njerëzit që tallen me pamjen e tij.

Sëmundja e ka prekur para 20 vjetësh dhe mjekët e kanë këshilluar të heqë tumoret, por ato janë shumë të dhimbshme.

Ai jeton me vajzën e tij dhe dy nipa e mbesa.

Neurofibromatosis është gjendje e cila prek një në 3.000 njerëz në Britani të Madhe. Ajo shkaktohet nga  mutacioni gjenetik që prek rritjen e indeve të nervave.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400