Egjipt, 43 të vdekur nga ndeshja e trenave

21:35 / E shtunë, 12 Gusht 2017

 

 

 

Nga ndeshja e dy trenave në pjesën veriore të Egjiptit, kanë humbur jetën 43 persona dhe plagosur më tepë se 120 të tjerë, kanë thënë zyrtarët.

Trenat janë ndeshur dje afër qytetit Aleksandria, me çrast Presidenti i Egjiptit, Abdel Fattah el-Sisi, ka urdhëruar hetime për këtë ndeshje.

Ministria e transportit bëri të ditur se “gabimi njerëzor” ka çuar në këtë përplasje.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400