Emocionuese: Babai po vdiste, e përcjell vajzën për altar

14:19 / E premte, 17 Gusht 2018


Një baba e plotësoi dëshin e tij të fundit, pak ditë para se të vdeste.

Pedro Villarin, 65 vjeç nga Filipinet, që vuante nga kanceri në mëlçi kishte për dëshirë që ta përcjellë vajzën e tij për në altar.

Çifti, për t’ia plotësuar dëshirën babait, e kishte bërë cermoninë 2 muaj më herët.

Ai e realizoi ëndrrën e tij para se të vdiste më 12 gusht.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400