Ëndrra e Erdoganit dhe premtimi i tij për ta marrë mandatin

10:26 / E diell, 24 Qershor 2018
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan sot në Stamboll ka thënë se janë ndërmarrë të gjitha masat e sigurisë që zgjedhjet e ditës së zgjedjeve.

Erdoğan iu drejtuar masës në lagjen Beylikduz të Stambollit, dhe me këtë rast iu referua zhvillimeve aktuale. Në fokus të fjalimit të Erdoğanit ishin zgjedhjet e nesërme presidenciale dhe parlamentare.

Duke folur për synimet e Turqisë në periudhën e ardhshme Erdoğan tha se: “Aty ku janë vendet më të zhvilluara në botë, Amerika, Rusia, edhe Turqia do të ngjitet drejt kësaj pozite. Do të jemi në 10 vendet e para”.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400