Erdogan uron presidenten e Kroacisë për suksesin e kombëtares

21:51 / E enjte, 12 Korrik 2018

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, uroi presidenten e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitarovic, për suksesin e Kombëtares së Futbollit të Kroacisë e cila arriti të kualifikohet në finalen e Kampionatit Botëror 2018.

Erdogan i cili gjendet në kryeqytetin e Belgjikës, Bruksel, për pjesëmarrjen në “Sesionin për Afganistanin” në Samitin e NATO-s, përshëndeti homologen e tij Kitarovic, me të cilën biseduan një kohë.

Ai e uroi Kitarovic për suksesin e kombëtares së futbollit, gjithashtu uroi sukses në finale. Ndërsa Kitarovic uroi Erdoğanin për suksesin e arritur në zgjedhjet e 24 qershorit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400