Erdogani ia lëshon gjykatat pas gazetës opozitare “Sozcu”

15:11 / E premte, 19 Maj 2017

 

Autoritetet turke nxorrën mandatarreste kundër pronarëve dhe përgjegjësve të gazetës opozitare turke ”Sozcu”, njoftoi sot agjencia zyrtare turke e lajmeve, Anadolu Agency.

”Burak Akbay dhe tre të tjerë që punonin për ‘Sozcu’, përfshirë përgjegjësen e ngarkuar me faqen në internet të kësaj të përditshmeje, Mediha Olgun, akuzohen për lidhje me lëvizjen e predikuesit mysliman Fethullah Gulen që jeton në SHBA”, sipas të njëjtit burim.

”Ankaraja kërkon ekstradimin për implikimin e tij të mundshëm në grushtin e Shtetit të dështuar në korrik”, shton ky burim.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400