Evakuohet një pjesë e aeroportit në Manchester, shkak një pako e dyshimtë

23:33 / E mërkure, 25 Prill 2018

 

 

Një terminal i aeroportit të Manchester në Britaninë e Madhe është evakuuar pasi një mjet i dyshimtë është gjetur nga kontrolli i sigurisë.

Ekipet gjegjëse janë në vendin e ngjarjes dhe pritet të kryejnë shpërthimin e kontrolluar.

“Mund të konfirmojmë se një zonë e terminalit 2 është evakuuar pjesërisht këtë mbrëmjeve pasi një mjet i dyshimtë u gjet nga kontrollet e sigurisë”, tha një zëdhënës i aeroportit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400