Forcat izraelite sulme ajrore në Gaza

11:38 / E diell, 18 Mars 2018

Burime anonime të sigurisë lajmërojnë se avionët ushtarakë izraelitë kanë qëlluar pronat bujqësore në vendin Ez-Zeytun.

Forcat izraelite sot në mëngjes kanë kryer sulme ajrore në lindje të Gazës, raporton Anadolu Agency (AA).

Burime anonime të sigurisë lajmërojnë se avionët ushtarakë izraelitë kanë qëlluar pronat bujqësore në vendin Ez-Zeytun.

Sipas informacioneve fillestare gjatë sulmit nuk ka të pësuar.

Forcat artilerike izraelite edhe mbrëmë kryen sulme mbi Gaza. Së paku një person u lëndua.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400