Fotografia e ditës në Amerikë: E mrekullueshme dhe në çastin e duhur

09:01 / E premte, 18 Maj 2018

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë goditur nga disa stuhi të fuqishme në pjesën nga Teksasi deri në Washington.

Stuhitë që kanë shkaktuar dëme të rënda materiale kanë ‘prodhuar’ edhe fotografi të jashtëzakonshme të goditjeve nga vetëtimat, siç ishte kjo me rrufenë mbi shtëpinë e Kongresit amerikan.

Fotografia e vetëtimës dhe Capitolit, ndërtesës së Kongresit, ka bërë xhiron e internetit në SHBA, ndërsa vendi përgatitet për t’u përballur me të tjera stuhi të rënda.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400