Gratë që “bëjnë ligjin” në fshatrat e humbur të Rusisë

09:20 / E mërkure, 16 Maj 2018

Edhe pse zonat rurale përbëjnë shumicën e territorit gjigant të Rusisë, vëmendja dhe fondet e qeverisë përqendrohen në qytete, ku shumë prej burrave të këtyre fshatrave shkojnë për të gjetur punë. Raporti femra/meshkuj është 5/1.

 Fotografja ruse, Olia Ivanova, ka që në vitin 2009 që fotografon jetën në fshatrat e largët të Rusisë. Mjedisi që ka gjetur në ato zona i ka lënë përshtypje të thella.
 ezgif-2-953e8828aaezgif-2-f4a2c40047ezgif-2-a9892a28e6ezgif-2-17a8b52bdcezgif-2-15e39c1a3aezgif-2-fddba8d522ezgif-2-f48bb4b6feezgif-2-ec24812fd3ezgif-2-9a940ac9b0ezgif-2-bab2bc5997ezgif-2-2c0801c7a6ezgif-2-0f6e995107ezgif-2-95bcbf71e9ezgif-2-c23dbb150bezgif-2-0f4c05fabdrusia-rurrale

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400