Harvey Weinstein largohet nga stacioni i policisë në pranga

15:48 / E premte, 25 Maj 2018

Harvey Weinstein vetëm sa ka dalë nga Stacioni i Policisë në Neë York i lidhur me pranga.

Producenti i Hollywoodit është zgjuar në mëngjes ditën e sotme me akuzat për dhunim, dhe sjellje të keqe incidente në të cilat janë të përfshira dy gra të ndryshme.

Një burim i njohur me çështjen i ka thënë CNN që akuzat për abuzim seksual vijnë nga një rast ku është e përfshirë aktorja Lucia Evans.

Evans deri më tani nuk u është përgjigjur kërkesave për të komentuar lidhur me këtë çështje që nga vjeshta e vitit të kaluar.

Viktima në këtë rast të dhunimit nuk është bërë publike, ka thënë burimi

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400