Hëngri peshk të gjallë, burrit i ndodh çudia në dorë

08:38 / E mërkure, 29 Gusht 2018

Një ngjarje e rëndë i ka ndodhur një burri në Indonezi. Ai humbi dorën dhe parakrahun pasi hëngri peshk të gjallë.

12 orë pasi konsumoi peshkun, dora e tij e majtë shtoi një masë të çuditshme në ngjyrë lejla.

Flluska e madhe ishte në formën e një infeksioni bakterial, që iu shkaktua nga ushqimi i detit i papërpunuar.

I moshuari mori antibiotikë dhe më pas iu nënshtrua një operacioni të vështirë ku mjekët i hoqën indet e infektuara.

Trajtimi ishte i pasuksesshëm dhe ulcerat e kalbura të formuara në dorën e tij, u dëmtuan shumë dhe e vetmja zgjidhje ishte të priste dorën.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400