Historia e pazakontë, nëna mbart në bark foshnjën e djalit të saj

10:46 / E hëne, 19 Shkurt 2018

Ashtu si një nënë ndihmon djalin e saj të nisë një familje me gruan e tij.

Kayla Jones dhe burri i saj Codydonte të krijonte një familje së bashku. Por një komlikacion i Kayla nuk e lejonte këtë gjë.

Ajo kishte hysterectomy të pjesshme kur ishte vetëm 17-vjeçare dhe kjo nuk e lejoi atë që të ngelej shtatzënë.

Hapi tjetër i çiftit ishte kërkimi i një nëne zëvendësuese për fëmijën e tyre, por pas një kërkimi të gjatë kjo rezultoi e pafrytshme.

Nëna e Cody doli vullnetare për ta bërë këtë punë.

“Bashkëshorti im dhe unë u martuam në vitin 2012 dhe vjehrra ime gjithmonë bënte shaka për të qenë nëna surrogate,”-shpjegoi Kayla. “Pasi disa opsione tona për nënën zëvendësuese nuk u realizuan atëherë filluan ta merrnim seriozisht vjehrrën.”

Pëfundimisht ranë dakord që të ishte nëna e Cody që do të mbante fëmijën.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400