Izraeli sulmon bazën ajrore në Homs, përgjigjet ushtria siriane

00:56 / E martë, 17 Prill 2018

 

Ushtria siriane ka njoftuar se në orën 1:10 të mëngjesit, sipas kohës së Damaskut, forcat ajrore izraelite kanë gjuajtur disa raketa drejt bazës ajrore Shay’rat dhe zonës së saj përreth Homsit.

Sipas deklaratës, Mbrojtja Ajrore Siriane arriti të kapte disa nga raketat, por nuk theksuan nëse izraelitët shënuan ndonjë goditje të drejtpërdrejtë, transmeton portali arbresh.info

Sulmi i sotëm nga Izraeli shënon goditjen e dytë në shtatë ditë.

Ende nuk janë dhënë detaje tjera më të hollësishme.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400