Jeta në burgun famëkeq të Guantanamos (Foto, +16)

20:38 / E mërkure, 11 Janar 2017

 

Këto foto tregojnë pamje nga jeta e të burgosurve në Guantanamo, burgun famëkeq. Bëhen 15 vite nga hapja e tij.

Obama dështoi ta mbyllte këtë burg, pavarësisht se kishte premtuar diçka të tillë.

Trump nga ana e tij ka thënë se mendon ta lërë hapur burgun.

Burgu mban disa prej terroristëve të arrestuar nga bastisja e Afganistanit por jo vetëm, transmeton tema.

Tortura të shumta mendohet të jenë kryer brenda këtij burg.

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400