Juncker për pak të rrëzohej në Bruksel, u ndihmua nga të tjerët

19:45 / E enjte, 12 Korrik 2018

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker është parë të ketë disa herë probleme me ecjen dhe mbajtjen e balancës. Gjithçka ndodhi para darkës fala në kuadër të samitit të NATO’s në Belgjikë.

Udhëheqësi i Bashkimit Europian disa herë u ndihmua të qëndrojë në këmbë nga presidentët e Finlandës dhe Ukrainës.

Juncker ka thënë se vuan nga ishiasi, sëmundje kjo nga e cila ndonjëherë ndikon në ecjen e tij.

Kryeministri i Portugalisë, Antonio Costa, ka thënë se Juncker është ankuar për dhimbje në shpinë.

Ndërsa nga kabineti i Jean Claude Juncker nuk kanë dashur të komentojnë për këtë duke cituar privatësinë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400