Kim Jong-un heq dorë nga programi bërthamor

00:57 / E shtunë, 21 Prill 2018

 

Koreja Veriore heq dorë nga programi i raketave bërthamore dhe balistike.

Sipas mediave ndërkombëtare, Kim Jong-un ka deklaruar se programet e raketave bërthamore dhe balistike në Korenë Veriore kanë lejuar vendin që të sigurojë stabilitet strategjik dhe paqe, kështuqë nuk ka nevojë për teste shtesë, transmeton portali arbresh.info

Testimet e raketave balistike patën acaruar raportet mes SHBA-ve, Japonisë, Koresë Jugore dhe Japonisë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400