Lindja e pazakontë e kësaj foshnjeje: del në jetë nga aksidenti i të ëmës (Video)

10:10 / E martë, 31 Korrik 2018
Një ngjarje gati e pabesueshme ndodhi në juglindje të Brazilit, rreth qytetit të Cajatit, midis Sao Paulo-s dhe Curitiba-s.
Një grua e ndodhur në fazën e fundit të shtatzënisë, ndodhej ne një trajler të ngarkuar me dërrasa kur shoferi humbi kontrollin dhe automjeti u rrokullis. Nga rrëzimi, gruaja shtatzënë ra nga kamioni dhe dërrasat që ranë mbi barkun e saj bënë që foshnja të dalë prej aty nga presioni i shtypjes. Ajo vete vdiq, por krijesa e vogël mbijetoi.

Mjekët që erdhën aty – për shkak të aksidentit, por pa e ditur se do gjenin një foshnje të sapolindur – thanë se ajo nuk kishte asnjë gërvishtje dhe se kordoni i kërthizës ishte këputur.

Stafi i spitalit ku ajo po trajtohet ia vuri emrin Giovanna.

 

 

 

 

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400