Macron: Franca do të sulmojë Sirinë nëse ka prova për përdorim të armëve kimike

14:07 / E mërkure, 14 Shkurt 2018

 

Macron, është shprehur se do të urdhërojë sulme në Siri nëse ka “prova të dëshmuara” se regjimi i Asadit ka përdorur armë kimike

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, është shprehur se do të urdhërojë sulme në Siri nëse ka “prova të dëshmuara” se qeveria e presidentit Bashar al Asad ka përdorur armë kimike kundër civilëve, transmeton(AA).

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400