Mbretëresha Elizabetë dhe Meghan Markle në një angazhim të përbashkët

13:50 / E enjte, 14 Qershor 2018

Meghan Markle ka pasur angazhimin e saj të përbashkët të parë me mbretëreshën.

Dukesha e Sussex dhe Mbretëresha e Mbretërisë së Bashkuar, janë duke vizituar Cheshire në një ditë të mbushur me angazhime.

Ato do të marrin pjesë në inaugurimin e Urës së Gateaway. Kjo ngjarje do të ndodhë në Catalyst Museum në Bankën Përendimore. Të dyjat janë pritur me shtrëngime duarsh dhe mirësjellje nga personalitetet lokale, dhe nga duartrokitje qindra fëmijë të shkollave.

Fëmijët e shkollave kanë shkuar në stacion për të përshëndetur mbretëreshën  si dhe Meghan, e cila është martuar me Princin Harry muajin e kaluar.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400