Momenti prekës i takimit të nënës me djalin, 1 muaj pasi Trump i ndau

21:22 / E premte, 22 Qershor 2018

Një djalë i vogël 7 vjeç dhe nëna e tij nga Guatemala janë takuar një muaj pasi u ndanë në kufi.

Beata Mariana de Jesus Mejia-Mejia dhe djali i saj Darwin u takuan në Aeroportin Ndërkombëtar në Washington pasi avokati fitoi të drejtën e lirimit të vogëlushit.

38-vjecarja bëri padinë në gjykatën federale se i kishin marrë djalin dhe Departamenti i Drejtësisë ra dakord ta lirojë pasi aplikoi për azil politik.

Të dy shpërthyen në lot kur u takuan në orën 2:30 të mëngjesit të së premtes. Ndërsa fliste për gazetarët, nëna tha se nuk do ndahej më kurrë nga i biri.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400