Moska: Bisedimet për paqen në Siri më 23 janar në Astana

14:14 / E mërkure, 11 Janar 2017

 

Bisedimet për paqe për zgjidhjen e konfliktit në Siri, të mbikëqyrura nga Rusia, Irani dhe Turqia, do të zhvillohen më 23 janar në Astana, në Kazakistan, njoftoi sot një burim diplomatik rus.

“Për momentin, nuk ka asnjë informacion për ndonjë shtyrje të këtij takimi. Deri tani, data 23 janarit mbetet në fuqi”, deklaroi ky burim, ndërkohë që Turqia ka paralajmëruar kohët e fundit se shkeljet e përsëritura të armëpushimit të vendosur në Siri në fund të dhjetorit mund të kërcënojnë këto negociata mes regjimit dhe rebelëve.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400