Muze dhe film në ambientet e shpellës në Tajlandë

16:45 / E enjte, 12 Korrik 2018

Shpella në veri të Tajlandës, në të cilën ishin bllokuar 12 djem dhe trajneri i tyre i fubollit për më shumë se dy javë pritet të kthehet në muze.

Zyrtarët e shpëtimit kanë thënë se muzeu do të tregojë si ka ndodhur shpëtimi, duke pretenduar se i njëjti mund të jetë “atraksion i madh” për Tajlandën.

Të paktën dy kompani filmike janë duke shqyrtuar mundësinë e tregimit të ngjarjes përmes shiritit filmik.

Grupi tashmë i shpëtuar është duke u trajtuar në spital.

Në një video të publikuar djemtë duken me shëndet dhe disponim të mirë, ndonëse do të qëndrojnë nën vëzhgim spitalor për një javë.

Ekipi i marinsave tajlandeze ka publikuar pamje dramatike të operacionit, duke treguar sesi zhytësit kanë bartuar djemtë në sipërfaqe jashtë shpellës.

Të enjten ekipi i shpëtimit të Tajlandës është pritur me entuziazëm derisa ka arritur në aeroportin ushtarak në jug të kryeqytetit, Bankok.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400