Një e vdekur dhe dhjetëra të lënduar nga stuhia në Rusi

21:26 / E shtunë, 21 Prill 2018

 

Moska është goditur sot nga një stuhi e fuqishme.

Sipas njoftimeve të para, një vajzë ka humbur jetën dhe disa te tjerë janë lënduar.

“Sipas informacioneve të konfirmuara, numri i të lënduarve në stuhi është rritur në 12. Doktorët nuk kanë mundur të shpëtojnë jetën e një vajzë, që ishte në gjendje kritike”, ka shkruar në Twitter kryebashkiaku i kryeqytetit rus, Sergei Sobjanin.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400