Pamje nga momenti i rrëzimit të aeroplanit në Turqi, tmerrohen pasagjerët (Video)

14:57 / E diell, 14 Janar 2018

Ishte një ulje që shkaktoi panik edhe tek pasagjerët më të qetë. Aeroplani i Pegasus Airlines rrëshqiti nga pista në Aeroportin Trabzon, Turqi.

Hunda e tij ishte pak metra larg Detit të Zi. Një video e publikuar në Facebook nga BBC, shfaq tmerrin e përjetuar nga pasagjerët brenda aeroplanit.

Një foshnje mund të dëgjohet duke qarë përderisa pasagjerët evakuohen nga aeroplani.

Të gjithë 168 pasagjerët dhe ekuipazhi ikën të palënduar, tha agjencia e fluturimit. Aeroporti u mbyll për disa orë pas incidentit.

Plane skids off runway at Trabzon Airport

Plane panic as a jet skids off the runway in Turkey, leaving its nose metres from the sea. http://bbc.in/2myJKrg

Publié par BBC News sur dimanche 14 Janvier 2018

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400