Paralajmërimi i njeriut që i ka qëlluar të gjtiha: 2018 do të jetë një ferr, dhe çelësi është në këtë!

07:57 / E mërkure, 15 Nëntor 2017

 

Parashikuesi britanik Craig Hamilton-Parker, i cili me sukses parashikoi fitoren e Tramp dhe Brexit’in, ka paralajmëruar disa ngjarje shqetësuese që, siç pretendon ai, do të ndodhin në botë vitin e ardhshëm.

Viti i ardhshëm do të jetë plot me trazira dramatike politike dhe kriza ekologjike që do të shkaktojnë kushte të paparashikuara atmosferike, njofton Hamilton-Parker, përcjell gazetametro.net.

Ai parashikon gjithashtu një sulm terrorist në autostradën britanike, një revolucion në Korenë e Veriut në të cilin Kim Jong-u do të përmbyset dhe një sulm kimik që do të kryhet në një nga qytetet evropiane.

Megjithatë, parashikimet më të errëta janë dhënë për ekologjinë, dhe në 2018, ai parashikon një seri të katastrofave ekologjike.

Më e keqja është vetëm ardhur.

“Ekologjia është në krye të listës sepse mendoj se në vitin 2018 do të ketë tërmete të paprecedentë, shpërthime vullkanike dhe stuhi të rënda”, tha ai.
Ai gjithashtu njoftoi se do të aktivizohet vullkani Vesuvius për të cilin banorët e Napolit do të duhet të evakuohen, dhe sipas parashikimeve të tij, një tërmet i tmerrshëm do të godasë Zelandën e Re.

Zjarret vdekjeprurëse në Kaliforni, përmbytjet shkatërruese në Kinë dhe Indi dhe uraganet e tmerrshme që kanë shkatërruar Karaibet këtë vit janë gjithashtu në listë.
Pavarësisht nga parashikimet e tmerrshme, njerëzimi do të arrijë një nivel më të lartë të ndërgjegjes, sipas Craig Hamilton-Parker.

“Spiritualiteti që do të përjetojë Epokë të Artë, pasi konfliktet dhe vështirësitë, si dhe fatkeqësitë mjedisore do të bëjnë që njerëzit e mirë të bëhen së bashku dhe të lidhen. Ata pastaj do të shfaqin përkushtimin për të gjetur qëllimin e vërtetë të jetës njerëzore”, ka thënë parashikuesi.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400