Pas funeralit të gruas, George H W Bush në kujdes intensiv

18:33 / E martë, 24 Prill 2018

Ish Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George H W Bush, është në kujdes intensiv për shkak të një infeksioni.

Gjendja e tij shëndetësore është keqësuar vetëm një javë pas vdekjes së gruas së tij Barbaras.

Në një deklaratë, një zëdhënës i familjes tha se kishte kontraktuar një infeksion që përhapet në gjak, por ishte “duke iu përgjigjur trajtimeve”.

93-vjeçari u pranua në spital në Houston të dielën në mëngjes.

Ai ishte president i SHBA-së nga viti 1989-93 dhe djali i tij, George W Bush, vazhdoi të shërbente në të njëjtin rol.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400